Наразі світ потерпає не тільки від вірусної загрози, але й від фінансової нестабільності. Часткове зупинення економічної діяльності через карантин обходиться Італії в 3,1% ВВП в місяць, таку оцінку опублікували в четвер, 9 квітня, експерти Асоціації промислового розвитку південних регіонів країни.

Посткоронавірусний світ чекають нові реалії

Економіка Італії щомісячно втрачає близько 47 млрд євро, а кожен її громадянин – близько 788 євро кожні 30 діб. За підсумками року ВВП Італії, ймовірно, знизиться на 8,4%, вважають експерти.

Відзначимо, що раніше фахівці UniCredit і Goldman Sachs виступали з менш оптимістичними оцінками – на їхню думку, ВВП Італії в 2020 році може знизитися на 15% і 11,4% відповідно.

НЕВТІШНІ ПРОГНОЗИ І ДОБРІ НОВИНИ

Як би там не було, прогнози залишаються справою невдячною. Ось і Джузеппе Конте обережно заговорює про можливе послаблення карантину до кінця квітня. Але це станеться за умови, якщо кількість інфікованих буде постійно йти на спад. Ось, наприклад, сьогодні, після декількох днів стійкого покращення ситуації, знову спостерігалося збільшення кількості хворих. Ймовірно, про зняття або хоч послаблення карантинних заходів можна буде говорити тільки після того, як заспокоються ці безкінечні та дуже прикрі для італійців «гойдалки».

Коментарі