Всесвітня Організація охорони здоров’я продовжує наголошувати на тому, що у світі на даний момент зафіксовано як мінімум три різновиди коронавірусної інфекції. Маються на увазі штами, що прибули до Європи з території туманного Альбіону, Південної Африки та Бразилії. Кожен з них відрізняється активністю розповсюдження, важкістю перебігу та реакцією на вакцини.

Італійські клініки знову переповнюються

Зокрема, у Ломбардії тільки в школах захворюваність зросла на 33 % за тиждень, і це показник, який насторожує. Крім того, палати інтенсивної терапії у Італії знову починають переповнюватися. Щодо коронавірусних варіацій, новини також невтішні. Наприклад, штам з Англії розповсюджується на 50 % швидше, ніж вірус, який було зафіксовано в світі у 2020 році, нігерійський ковід майже не реагує на вакцини, а бразильська інфекція має ще більш неприємну особливість – існує велика вірогідність, що людина може захворіти повторно. Також вчені заявляють, що британський варіант коронавірусу, до всього, є ще й найбільш небезпечним із трьох озвучених.

Подібні новини зовсім не надихають, оскільки навіть з Сovid-19, що вирував на планеті з кінця 2019-го та протягом усього 2020 року, лікарі справляються з великими труднощами. Чи допоможуть людству вакцини і чи стане щеплення з часом тією самою довгоочікуваною панацеєю від смертельно небезпечної хвороби, поки що не може сказати ніхто.

Коментарі