Якою б не була епідеміологічна ситуація в країні, освіту ніхто відміняти не збирається, тому для школярів та студентів саме зараз на часі гарячі екзаменаційні дні. Чи є особливі умови, необхідні для проведення іспитів, і як забезпечується захист від ймовірного зараження коронавірусом?

Освіта є, але чи буде робота?

Близько півмільйона італійських школярів почали в середу здавати випускні іспити, які вперше в історії проводяться на Апеннінах при суворому дотриманні заходів безпеки, пов’язаних з пандемією COVID-19.

Через надзвичайну медико-санітарну ситуацію письмові випускні іспити в Італії у нинішньому році були скасовані. Цього разу ліцеїстам доведеться протягом години пройти співбесіду з різних дисциплін із членами однієї з 13 тисяч екзаменаційних комісій, причому упор буде зроблений на знання італійської мови та літератури.

Особлива увага в ході іспитів, природно, приділяється дотриманню запобіжних заходів щодо можливого інфікування коронавірусом. Так, всім школярам і викладачам наказано дотримуватися соціальної дистанції і використовувати в приміщеннях медичні маски, понад 5 мільйонів яких були заздалегідь направлені до навчальних закладів країни. Ліцеїсти зможуть зняти маски тільки безпосередньо в момент усного іспиту, але при цьому вони повинні знаходитися від членів комісії на відстані не менше двох метрів.

Шкільні приміщення протягом дня будуть кілька разів провітрюватися, а перед іспитами і по їх завершенню в ліцеях буде проводитися вологе прибирання. Кожен випускник може привести з собою в школу лише одного супроводжуючого, який також повинен суворо дотримуватися всіх встановлених попереджувальних заходів.

Міністр освіти Італії Лучія Аццоліна, яка бере участь у випускних іспитах в північному місті Бергамо, що найбільш сильно постраждало під час пандемії, зізналася, що відчуває велике хвилювання.

«Ніч перед іспитами виявилася довгою і для міністра освіти: я дуже схвильована. Ви пережили складну надзвичайну ситуацію і пройшли серйозне випробування. Випускний іспит – це міст в майбутнє. Ви були сильними, мужніми, сподіваюся, що ваші мрії зможуть здійснитися» – написала вона у Facebook, звертаючись до молодих співвітчизників.

Втім, напутні слова міністра можуть залишитися лише благими побажаннями. Молодим італійцям все важче після закінчення ліцею і навіть університету знайти собі роботу, причому, на думку експертів, під впливом пандемії ситуація в цій галузі лише погіршиться.

Коментарі