Хвиля заражень коронавірусом у Італії та по всьому світові продовжує наростати. Докотилася вона і до пенітенціарних закладів. За інформацією відомого італійського агентства, серед 55 000 в’язнів зафіксовано біля ста п’ятдесяти позитивних випадків. Що в такій ситуації збирається робити уряд?

Всі – додому, або Позапланове розвантаження в’язниць

Як відомо, у пенітенціарних закладах дотримуватися соціальної дистанції особливо важко. Тому Міністерство юстиції Італії вирішило по мірі сил розвантажити в’язниці. Справа в тому, що у більш ніж 40 місцях позбавлення волі виявлені поодинокі спалахи хвороби. Таким чином, голова Міністерства юстиції Альфонсо Бонафеде разом з посадовцями Кабінету міністрів вирішив перевести під домашній арешт біля 5 тисяч італійських в’язнів.

Якщо ми згадаємо минулу хвилю пандемії, то схожі дії викликали у суспільстві негативну реакцію: на той час було випущено з в’язниць біля чотирьох сотень мафіозних босів, яких дуже швидко повернули назад.

Уряд врахував помилки, тому наразі подібний захід було застосовано виключно по відношенню до в’язнів, яких засудили за злочини, покарання за які варіюються від 6 до 18 місяців. Більше того, по кожному конкретному випадку випущення під домашній арешт буде працювати спеціальний трибунал. В’язням видадуть електронні браслети, за допомогою яких можна відслідковувати їх місцезнаходження.

Коментарі