Італія закрита до неділі 3 травня. Такий указ очікується від уряду, який повинен бути виданий сьогодні. З наступного дня полегшення може настати для мільйонів громадян, які перебувають удома на карантині.

Фаза виходу з коронавірусної ситуації не розпочнеться після Великоднього понеділка ні для кого. Кількість позитивних інфікувань не зменшується. За даними, наданими цивільним захистом вчора на прес-конференції, загальна кількість інфікованих збільшилася на 4 204 одиниці проти 3836 в середу. Учора зафіксовано 610 смертей. І їхня кількість також зросла на 68 в порівняні з попереднім днем. Отже, ще не час для послаблення карантину. Тому, щоб не зашкодити докладеним зусиллям, послаблення заходів та обмежень не стоїть на порядку денному.

Сьогодні очікується новий указ прем’єр-міністра Джузеппе Конте щодо стримування коронавірусу. Блокування буде тривати щонайменше до неділі 3 травня. З наступного дня, з понеділка 4 травня, може наступити полегшення карантину для мільйонів громадян, які перебувають вдома. Навіть якщо людям підвищеної групи ризику та похилого віку доведеться залишатися вдома довше. Експерти Технічного наукового комітету відстежують криву епідемії день у день. Основна мета – уникнути другої хвилі заражень. Ось чому буде велика пильність щодо пересувань у великодні вихідні.

Уряд Конте прийняв розсудливу лінію, і впевнений, що занадто поспішне повторне відкриття – як неодноразово підкреслювали і лікарі – означало б піддати країну надто великому ризику.

“На даний момент ми не в змозі відновити виробничу діяльність, ми ризикуємо простежити криву заражень і зірвати результати, отримані нами в рамках заходів, що виконуються урядом”, – сказав прем’єр-міністр Джузеппе Конте до губернаторів, представників ANCI та UPI, під час відеоконференції. “Я передбачаю, що ми вже працюємо на етапі 2, для відновлення виробничої діяльності. Для цього ми також використаємо експертів, які будуть частиною робочої групи, яка веде діалог з Техніко-науковим комітетом”, – пояснив Прем’єр-міністр.

Заборони та обмеження, які зараз діють до 13 квітня, у Великодній понеділок, будуть продовжені указом до неділі 3 травня. Тому заклики Конфіндустрії відновити економіку були недостатніми.

З вівторка 14 квітня має бути невелике цілеспрямоване відкриття – можливо, книгарні, магазини канцтоварів, деякі компанії, підключені до мережі продовольства, – але громадянам доведеться залишатися вдома до 3 травня, сподіваючись, що крива зараження припинить зростати.

“Цілком зрозуміло, – пише глава кабінету міністра Маттео Піантедосі, – що в нинішніх умовах населення не зможе здійснити звичайні переїзди в місця з туристичною привабливістю”, тому необхідно “приділяти посилену увагу при підготовці цільових планів щодо посилення нагляду та контролю “як в межах муніципалітетів, так і між різними місцями”, включаючи заборону відвідування другого будинку, який використовується для свят”.

Коментарі