• Після місячного карантину проти коронавірусу Італія починає спостерігати за деяким покращеннями. Регіон Молізе є одним із перших, де зареєструвано нульові інфікування з Великодня. Такого позитивного результату досягнуто частково завдяки низькій щільності населення, частково завдяки дотриманню правил боротьби з інфікуванням.

Молізе є одним з перших регіонів Італії, де зітхнули з полегшенням під час пандемії коронавірус. З 136 муніципалітетів 100 вже знаходяться поза інфікуванням. “Рецепт” їхньої перемоги – низька щільність населення . «Тут соціальне відставання є природним. У Капракотті, що знаходиться на висоті 1420 метрів, можна потрапити лише, якщо дуже захотіти” , – прокоментував Corriere della Sera губернатор міста Молізе, Донато Тома .

Крім того, кількість смертей у регіоні залишається незмінною: лише “15 літніх людей віком від 80 до 96 років” з 3 березня. Загалом у регіоні проживають триста тисяч жителів на 4500 квадратних кілометрах землі. Це поодинокі села, жителі яких не особливо страждають від карантину.

“Секрет” обнулення інфікування

Однак, крім невеликої кількості жителів, Молізе все-таки добре виступило проти пандемії. “Тампонні тести, швидка ізоляція спалахів, червоні зони, куди заходиться і виходиться лише в масці”, – пояснив Тома. Навіть іногородні студенти, які повернулися з Північної Італії на початку березня поводилися чесно. Вони одразу заявили про себе та ізолювалися на карантин як тільки дійшли до свого будинку.

Що стосується людей похилого віку, то служба цивільного захисту негайно забезпечила їх вдома їжею та ліками. Нікола Монтагано, мер міста Бонефро, в провінції Кампобассо, розповів, що в його муніципалітеті 1200 осіб, не інфіковані коронавірусом,  “виготовляли маски, пошиті вдома волонтерами” .

Однак зітхати з полегшенням, забувши про безпеку ще надто рано. За словами Мікєлє П’єтрароя, президента асоціації “Giuseppe Tedeschi” мережі “Libera” di don Ciotti, кількість тампонів у Молізе наразі недостатня .

Коментарі