Coldiretti б’є тривогу: дикі тварини спустошують поля. Звіти надходять з усієї Італії: від Лігурії до Сицилії. Служби, які стежать за їх популяцією і стримуванням, в надзвичайних ситуаціях часто призупиняють свою діяльність. Це завдає величезних збитків агрогосподарствам.

Наче коронавірусу недостатньо, життя сицилійських фермерів ускладнюють також олені та кабани. Останніми тижнями дикі тварини спустошують рослинність гірського природного парку Мадоньї. Coldiretti Sicilia підкреслює як сільськогосподарські підприємці, крім складної ситуації, спричиненої коронавірусом, також переживають справжню катастрофу, спричинену розповсюдженням цих тварин.

У деяких районах на Сицилії, як стверджує Coldiretti, кабани знаходяться на території ферм, а в інших топчуть лани і їдять все, що знайдуть, без обмежень. У надзвичайній ситуації з коронавірусом дикі тварини розмножувались і все частіше витіснялися поза популяційні зони. Більше людей навколо, навіть у лісі, відлякує диких тварин. Натомість їх відсутність зараз відкрила дикому тваринному світу можливість спускатися все далі та далі вниз за течією.

“У нас – вторгнення, олені все знищують, – розповідає Тотто Чірріто, фермер-мадоніт із землею на території Коллесано (Палермо). – Я збираюся перевести оленів подалі від свого майна. Вони пасуться на землі, засіяній пшеницею. Поруч із моїм полем, всі землі спустошені. І ми не можемо знаходитися там цілий день й охороняти”.

Коментарі