У Кремі від отруєння хлоркою, якою власник помив їй лапки з метою захисту від коронавірусу, померла кішка. Нещасна тваринка стала жертвою дезінформації, народженої під час телевізійної програми, а потім поширеної у соціальних мережах. І ця кішка – не поодинокий випадок серед нявкал, у той час як деякі собаки опинилися з обпаленими лапами.

“Собаки та домашні тварини взагалі не передають коронавірус”, – інформує Всесвітня організація охорони здоров’я. У даний час чотирилапики є лише “жертвами”, тобто зафіксовані випадки зараження, передані тварині людиною.

Немає жодних наукових доказів того, що собаки та коти передають коронавірус людині. Натомість його неактивним носієм може стати будь-який предмет – від мобільних телефонів до тапочок, якщо вони контактують з вірусом. З цієї причини необхідно вживати заходів безпеки, які Міністерство охорони здоров’я пояснює так: “Повернувшись з прогулянок, щоб захистити нашого чотирилапого друга, доцільно дотримуватися його гігієни, особливо щодо чищення лап, уникаючи агресивних продуктів та продуктів на основі спирту, які можуть викликати подразнення, свербіж. Замість цього використовуйте продукти без спирту, наприклад, воду та нейтральне мило. Шерсть рекомендується почистити, а потім протерти вологою ганчіркою”.

Istituto Superiore della Sanità також радить, повернувшись з прогулянки, “мити собачі лапи милом і водою, аналогічно тому, що ми робимо з нашими руками, дбаючи про їх повне висихання”. 

Коти зазвичай не виходять на прогулянки з господарями, але є такі, що люблять виходити з дому самостійно. Тому щодо них варто дотримуватися тих самих запобіжних заходів, які рекомендують собакам: продезінфікувати лапи спеціальними серветками для тварин

Ще одна рекомендація, опублікована кілька днів тому Istituto Superiore della Sanità: “Живучи в середовищі з сильним вірусним кровообігом, тварини можуть інфікуватися від своїх власників. Проте немає доказів того, що собаки чи коти грають певну роль у поширенні епідемії “. Загальна рекомендація “полягає у прийнятті правильної поведінки для максимального зменшення впливу інфекції на тварин, наприклад, уникнення тісного контакту з хворим господарем”.

Коментарі