Всесвітня організація, яка призвана захищати об’єкти світової культури, архітектури, а також природні пам’ятки від знищення, погрожує Венеції серйозними санкціями, якщо влада міста не припинить пускати до головної гавані величезні круїзні лайнери. Тим більше, що у 2020 році було видано декрет, який забороняє входити у Венеціанську бухту кораблям-хмарочосам. Не дивлячись на це, п’ятого червня жителі міста побачили величезне судно MSC «Орчестра», що спокійно заходило до гавані…

Скандал з відкритою датою

У зв’язку з цим неподобством ЮНЕСКО закликає італійську владу припинити порушувати власний декрет. Якщо цього не станеться, організація обіцяє включити низку венеціанських історичних місць у чорний список. Офіційною причиною, чому лайнер таки зайшов до лагуни, називають відсутність інфраструктури у порту Маргера. Але це не єдина причина, вважають фахівці. Важливим моментом також є вплив величезних корпорацій, які заробляють на круїзному бізнесі мільйони доларів.

Не маючи змоги достукатися до італійських посадовців, співробітники ЮНЕСКО в ультимативній формі вимагають перейти від слів до справи. До акції також долучилися такі знаменитості, як Мік Джаггер, Френсіс Форд Коппола, Річард Армстронг та інші.

На це відреагував міністр культури Італії Даріо Франческіні, наголосивши на тому, що потрібно негайно перекрити вхід до Лагуни всім величезним лайнерам. Правда, не зрозуміло, де влада знайде кошти на побудову необхідної інфраструктури у порту Маргера – на це потрібні роки та мільйони євро.

Коментарі