Італія потрохи і дуже обережно відроджується. З дотриманням необхідних правил та обмежень сьогодні, 25 травня, відкриваються парки розваг, тренажерні зали та басейни. Цей етап на фазі 2 настає після підписання 17 травня прем’єр-міністром Джузеппе Конте чергового відповідного Dpcm.

Як пояснює документ, “основна спортивна діяльність і рухова активність загалом здійснюються в тренажерних залах, басейнах, спортивних центрах і клубах, державних і приватних, або в інших структурах, де проводяться заходи, спрямовані на благополуччя людини через фізичні вправи, дозволені з дотриманням правил соціального дистанціювання та без будь-яких зібрань, починаючи з 25 травня 2020 року”. Однак повторне відкриття не стосуватиметься всіх, оскільки указ залишає право рішень окремим територіям. “Регіони та автономні провінції можуть встановити іншу дату за умови, що раніше вони встановили виконання вищезазначених заходів згідно з тенденцією епідеміологічної ситуації на своїх територіях та які визначають протоколи чи вказівки для запобігання або зменшення ризику інфікування…”. Таким чином, Ломбардія та Базиліката змушені відстрочити відкриття. Проте навіть в межах окремих регіонів є території, які вирішують рухатися незалежно. Наприклад, в Емілії-Романьї муніципалітет Болоньї вирішив залишити муніципальні спортзали та басейни закритими до 31 травня. Нижче подаємо відкриття по регіонах

ЛОМБАРДІЯ


У Ломбардії, згідно з розпорядженням, підписаним губернатором Аттіліо Фонтаною, спортзали не відновлять діяльності включно до 31 травня. У Мілані після прогресивних повторних відкриттів за останні кілька днів з 25 травня, відповідно до складу та звичайного календаря, відновлять роботу всі 94 тижневі ринки.

ЕМІЛІЯ-РОМАНЬЯ

Купальні заклади повинні були відкритись 25 травня, але їхнє відкриття було запропоновано до 23 травня. Окрім, передбаченого указом, перезапуску спортзалів, басейнів, спортивних клубів, президент області Стефано Бонакіні дав зелене світло для відновлення діяльності курсів іноземних мов, музики, фотографії, катання на човнах, соціальних центрів, культурно-оздоровчих клубів, тематичних парків, парків розваг. Відкриваються також пансіонати, як правило, не готельні та інші види розміщення.

ТОСКАНА

Останніми днями область опублікувала вказівки щодо відновлення діяльності парків розваг, музеїв, зоопарків, археологічних парків та бібліотек. Аби уникнути регуляторних прогалин у роботі, відкриття дозволили з 18 травня. А з 3 червня мешканці за межами регіону зможуть повернутися до Тоскани, щоб потрапити до своїх других будинків.

ВЕНЕТО

Відкрито тематичні парки та зони розваг, прокати автомобілів, велосипедів та мотоциклів, пункти інформації, дитячі ігрові майданчики на відкритому повітрі, а також у торгових центрах та приміщеннях. Відновлюють роботу соціальні і культурні центри, клуби. Буде відновлено професійне навчання для семінарів, іспитів та репетиторів. Зелене світло також для туристичних путівників і гірських професій.

МАРКЕ

З 25 травня указом президента регіону Луки Серісіолі відкриваються музеї, архіви, бібліотеки та інші місця культури.

УМБРІЯ

З 25 травня дозволено “переміщення за межі регіону в межах сусіднього муніципалітету” особам, які проживають в тих, “які розташовані на кордоні між Умбрією та іншими регіонами, з метою відвідування родичів”. Однак для введення даного указу в дію необхідний “подібний указ президента сусіднього регіону”. Собор Орвієто знову відкривається для відвідувань. Серед інших заходів, дозволених з 25 травня, – позакласні стажування.

ІНШІ РЕГІОНИ

У Кампаньї знову відкриваються зоопарки Неаполя та Мейтіна. У Базилікаті діяльність тренажерних залів, басейнів, спортивних, плавальних, оздоровчих центрів, спа-центрів (за винятком окремих), культурних центрів і клубів, соціальних центрів та центрів дозвілля не дозволено до 3 червня. Однак розпорядження, підписане президентом регіону Віто Барді, дозволяє “відновити діяльність екологічних походів та природокористувачів, суворо дотримуючись заборони на зібрання, а також міжособистісної відстані безпеки не менше одного метра”. У Південному Тіролі відкриття починається від сьогодні – 25 травня.

Коментарі