Прем’єр Італії Джузеппе Конте разом з іншими посадовцями не перший день сушить собі голову над величезною проблемою, що постала перед усім світом: як зупинити коронавірус, не зупиняючи економіку? Для цього кожного дня розробляються нові закони та правила, але чи будуть вони дієвими – покаже час…

Максимальне закручування гайок

Враховуючи ситуацію зі збільшенням заражень, уряд схиляється до введення комендантської години, як це вже зробила сусідня Франція. Планується, що з десятої вечора громадянам не можна буде виходити з дому. Також, скоріше за все, школи знову перейдуть повністю або частково на дистанційну форму навчання.

Нещодавно фахівець міланського госпіталю запропонував жителям Апеннін утриматися від відвідування будь-яких місць, окрім роботи та школи. Кав’ярні, ресторани та бари поки що зачиняти не планують, але, якщо буде введено комендантську годину, вони працюватимуть не довше 9-ї або 10-ї вечора. Щодо штрафів, то їх будуть серйозно збільшувати, як і контроль за дотриманням карантинних вимог.

Названі заходи, звичайно, за умови їх виконання, на думку уряду, здатні, якщо не зупинити, то хоча б пригальмувати хід пандемії. Вибору у населення немає – якщо інфікованих стане більше, уряд буде змушений вдатися до введення другого загальнонаціонального карантину, що остаточно зіб’є з ніг економіку Італії.

Коментарі