Міністерство культури Італії заявило про серйозні плани щодо відновлення римського амфітеатру Флавіїв, більш відомого всьому світові як Колізей. Це найбільш знана історична пам’ятка на планеті, щороку її відвідують від семи до 10 млн туристів. Що мають на увазі посадовці Мінкульту, говорячи про реставрацію?

Оновлений Колізей – родзинка для туристів

Наразі Колізей являє собою древні руїни, які збереглися відносно задовільно, але все ж недостатньо. Цей факт не робить пам’ятку менш популярною, наприклад, у 2019 році її відвідали близько семи з половиною мільйони людей. Але скоро у Колізея з’явиться величезна арена – сучасна та інноваційна. На її зведення держава готова виділити 18,5 мільйонів євро. Після реставрації відвідувачі зможуть розглядати Колізей та милуватися його красою, стоячи у самому центрі величної арени. Також для туристів відкриється можливість побачити підземні кімнати прекрасної споруди. Про це на прес-конференції повідомив міністр культури Італії Даріо Фраческіні.

Крім того, арену в Колізеї зроблять мобільною, щоб деякі механічні компоненти мали змогу зачинятися під час дощу або снігу, захищаючи пам’ятку від агресивного атмосферного впливу. На арені планується проведення культурних заходів: концертів, тематичних театральних постановок, тощо. Очікується, що реконструкція почнеться на початку наступного року і завершиться в 2023-му.

Коментарі