Влада Італії давно планує повноцінно відкрити знаменитий Колізей для туристів. І ось приблизна дата визначена – у 2023 році тут зведуть функціональну дерев’яну розсувну підлогу. Це потрібно для того, щоб туристи отримали можливість вільно ходити по арені, а не тільки трибунами, окрім того, передбачається досягнення й іншої мети.

Величний Колізей: відголосок кривавої епохи

Ні для кого не є таємницею, що Колізей використовувався для боїв гладіаторів. Отже, колись це було доволі криваве місце, де крики збудженої публіки змішувалися з воланнями помираючих. Проте, давним-давно прекрасна споруда не використовується за призначенням: наразі Колізей – визначна історична пам’ятка, відома всьому світові.

У 2023 році тут з’явиться розсувна підлога, яка працюватиме завдяки дистанційним командам. Таким чином, будуть захищені від дощу підземні приміщення, де у часи Древнього Риму перед виходом на арену очікували своєї участі гладіатори та тварини. Також завдяки помосту здійснюватиметься достатня вентиляція вказаних приміщень.

Колізей було побудовано у 80-му році нашої ери при імператорі Віспасіані. Споруда вміщувала біля 50 000 глядачів. Цікаво, що спочатку арена якраз і представляла собою дерев’яний настил, який регулярно посипали піском, подекуди маскуючи кров.

Коментарі