Не секрет, що пандемія коронавірусу вдарила по багатьом галузям економіки, і особливо сильно постраждали туристична та розважальна сфери. Немало ресторанів, траторій та туристичних агентств, не витримавши фінансового тиску, зачинилися назавжди. Але про цю легендарну кав’ярню ніхто й не думав, адже вона давно вважається у Італії справжньою легендою. Так що ж станеться з «Флоріаном» у найближчий час?

Коронавірус замахнувся на святе

Кав’ярня «Флоріан» – один із головних символів Венето. Знаменитому закладу 29 грудня цього року виповняється три століття, але це не врятує його від краху – у найближчий час кав’ярня може зачинитися. Причина – серйозні фінансові проблеми, що виникли на тлі глобальної пандемії. Про це суспільству повідомив керівник історичного закладу Марко Паоліні.

Справа в тому, що останні 12 місяців Венеція, яка буквально купалася у прихильності та любові мандрівників з усього світу, переживає глибоку кризу, як і вся Італія. Все почалося з величезної повені, і з тих пір чорна смуга не полишає історичне місто.

Кав’ярня «Флоріан» з’явилася у 1720 році, ще у часи Найсвятішої Венеціанської республіки. Тоді заклад називався «Тріумфальна Венеція». За цими столиками у різні часи засуджувалися Джакомо Казанова, лорд Байрон, Чарлі Чаплін та Чарльз Діккенс. Кав’ярня пережила дві світові війни, але тим не менше, втрималася на плаву. І ось зараз мор 21-го століття загрожує закладу закриттям.

Марко Паоліні з гіркотою говорить про те, що допомоги від уряду легендарна кав’ярня так і не дочекалася, тому намагається виживати самостійно. Між тим, про кількість відвідувачів, яка була до коронавірусної епідемії, мова не йде, тому приходиться терпіти суцільні збитки. Невже «Флоріан» одного разу зникне з туристичної карти в Венеції?

Коментарі