Серед історичних пам’яток Італії неможливо не згадати середньовічний замок Кастель-дель-Монте, що у Апулії. Його вельми незвична архітектура та історія приваблює дуже багато туристів та мандрівників. Які особливості споруди викликають подив та захоплення?

Охоронна грамота чи алхімічні хитрощі: що захищало цитадель від знищення

Дивлячись на цю незвичну споруду, першою у око впадає повна відсутність бійниць, при цьому вікна, з точки зору безпеки, занадто великі. Треба розуміти, що замок було побудовано у 13-му столітті нашої ери – саме тоді вирували постійні війни і подібна легковажність виглядає досить дивно.

Другим незвичним моментом є мармурова плитка, якою обкладено замок. Це виглядає ошатно, але не практично, оскільки фортифікаційні та оборонні споруди у ті часи не прийнято було оздоблювати подібним чином.

І останнє: біля замку чомусь відсутній традиційний земляний вал та рівчак, а підвали абсолютно не пристосовані для зберігання амуніції і зброї.

Є й ще одне цікаве спостереження: з будівлею тісно пов’язують цифру 8. Сам замок – восьмикутний, до того ж у нього 8 високих башт. Подейкують, що хазяїн цитаделі, Фрідріх ІІ, дуже полюбляв вказану цифру: він навіть володів перстнем з дорогоцінним смарагдом, прикрашеним вісьма золотими пелюстками.

Судячи з усього, кровопролитні війни обходили осторонь цю містичну споруду. Чому? Важко сказати, можливо, чутки про заняття Фрідріха алхімією мають під собою реальне підґрунтя? У будь-якому випадку, мандрівники, що діставались до регіону Апулія та палацу Кастель-дель-Монте, говорили про неясне занепокоєння, виникаюче поблизу споруди…

Коментарі