Карло Коллоді, справжнє ім’я якого Карло Лоренціні – видатний італійський письменник та журналіст, перш за все, відомий своєю дитячою казкою «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки». Мало хто з нас в дитинстві не зачитувався цією цікавою книгою!

Карло Коллоді – тосканський геній

Псевдонім Карло взяв собі від назви селища Коллоді, що знаходиться у Тоскані – там народилася його мати. Сам майбутній письменник з’явився на світ 24 листопада 1826 року у Флоренції. Під час війни за незалежність Італії він служив добровольцем у армії Тоскани.

Була у його біографії і служба у семінарії, проте релігійний шлях юнак не вибрав. Карло Коллоді спочатку працював в книжковому магазині, а потім зайнявся журналістикою. Він писав політичні фейлетони, був театральним критиком, перекладав на італійську мову казки Шарля Перро.

Проте найбільш відомим твором Коллоді стала повість «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки». Ця книга перекладена на 87 мов світу! Але не потрібно ототожнювати цей твір із казкою Олексія Толстого «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно». Справа в тому, що російський письменник дуже серйозно трансформував початковий посил книги, залишивши лише непомітну канву розповіді Коллоді, можна сказати її тінь.

Поховано великого італійського письменника на кладовищі церкви Сан-Мініато-аль-Монте у Флоренції.

Коментарі