Тема мігрантів останнім часом набуває все більшої актуальності, оскільки уряд Італії фактично дозволив відкрити доступ до портів країни нелегальним перевізникам. Таким чином, у порівнянні з минулим роком активність мігрантів значно збільшилася, що викликає тривогу за спокій та здоров’я мешканців Італії. Щоб зупинити ймовірне розповсюдження хвороб, до Сицилії направлять карантинний корабель, на якому громадяни африканських країн, прибуваючі до Апеннін, змушені будуть провести деякий час.

Допомагати чи ні: складна дилема сьогодення

Найближчим часом до берегів Сицилії прибуде військовий корабель, на якому мігранти зможуть проходити карантин, перш ніж отримати право зійти на берег Італії, повідомили в МВС країни в п’ятницю, 31 липня.

Рішення було прийнято після численних скарг місцевих жителів і влади: влітку 2020 року на Сицилії і Лампедузі щодня висаджуються до декількох сотень мігрантів, що викликає побоювання як соціального, так і санітарного характеру.

Опозиція Італії незадоволена таким рішенням влади, правоцентристи вважають, що потрібно не вирішувати виключно епідеміологічну проблему (запобігати можливості нових заражень), а знову закрити нелегальним мігрантам доступ в країну.

Після виходу «Ліги» Маттео Сальвіні з правлячої коаліції у вересні 2019 року влада Італії знову відкрила доступ в порти перевізникам нелегальних мігрантів. У результаті потік нелегалів зріс у кілька разів.

Італійські опозиціонери вважають, що таким чином новий уряд лібералів і популістів виконує завдання Брюсселя в обмін на підтримку з боку євробюрократів. У правоцентристській опозиції впевнені, що допомагати жителям Північної Африки і Близького Сходу треба «у них вдома».

На даний момент ситуація ускладнюється тим, що десятки прибуваючих мігрантів здають позитивні тести на коронавірус, що викликає побоювання повторного спалаху епідемії в Італії.

Коментарі