З понеділка, 15.03.2021 року, влада Італії планує ввести нові карантинні обмеження. У першу чергу, це жорсткий карантин вихідного дня, а також перерозподіл червоних зон по регіонам. Як це відіб’ється на повсякденному житті італійців?

Червоні вихідні: коронавірус не здається

Як передає агентство Ansa, у тих регіонах, де щоденно фіксуватиметься більше 250 нових випадків зараження на 100 000 жителів, автоматично будуть вводитися обмеження червоної зони. Це означає, що не можна буде пересуватися між містами та провінціями, а також переїжджати з місця на місце у самих населених пунктах без особливої необхідності. Буде зачинено все, окрім аптек та продуктових магазинів.

Також з 3-го по 5 квітня жорсткий карантин введуть по всій території Італії. Не працюватимуть музеї, торгівельно-розважальні центри, фітнес-клуби, перукарні. Поки що – це разова акція, але в подальшому все буде залежати від ситуації з коронавірусною пандемією, що змінюється кожного дня.

На цьому тлі влада вирішила трохи підтримати самозайнятих громадян, медичних працівників та представників правоохоронних органів. Вони зможуть отримати по 100 євро на тиждень на послуги няні для двох дітей. Це компенсація, яка стане альтернативою відпустці по догляду за дитиною.

Очікується, що названі правила будуть діяти з наступного тижня як мінімум у 10 провінціях Італії. Єдиний регіон, у якому майже не має обмежень – це Сардинія.

Коментарі