Карантин – час самоаналізу, саморозвитку і самовдосконалення. Час, що дається нам для того, аби навчитися слухати себе, свої потреби, трансформовувати свої звички в корисні заняття. Цей час вчить нас вмінню знаходити і розкривати в собі нові таланти.

Христина Семеняк (Khrystyna Semenyak) – багатогранна особистість, яка постійно шукає нові можливості і грані для покращення способу і стилю свого життя. В останні роки Христина свідомо обрала для себе вегетаріанство і навчилася отримувати від цього задоволення. Вона почала вигадувати і готувати смачнющі веганські страви та солодощі, рецептами яких залюбки ділиться з підписниками Інстаграму.

Історією корисного проведення часу на тему “Я залишаюсь вдома” від Христини Семеняк з Мілану ukrita.com продовжує історії від українців в Італії.  Khrystyna Semenyak розповіла нам і про те як вона почувається в умовах домашньої ізоляції.

“Найважчим для мене у стилі життя “Я залишаюся вдома” є втрата свободи. Я чудово розумію, для чого прийняті карантинні заходи, однак мені нелегко бути “заручницою” домівки. Не вистарчає руху та соціуму. Хотілося б піти прогулятися, побігати, вийти у парк, на річку, насолодитися запахом квітневої весни, сісти на потяг і виїхати за місто, поїхати до батьків у інше місто, зустрітися із друзями, обійняти близьких. Дуже не вистарчає
тих звичних простих, але таких важливих моментів і емоцій, – ділиться Христина. – Мені ще досі складно призвичаїтися до поведінки людей у публічних місцях. Згідно закону кожна особа зобов’язана застерегти себе від контакту з іншими. Відстань і обережність породили у людей відчуження і недовіру.

У час пандемії наша співрозмовниця втратила роботу в сфері туризму. Проте, попри побоювання, що почуватиметься пригнічено, а постійне перебування вдома погано впливатиме на її настрій, у Христини все сталося навпаки.

“Весь час себе чимось займаю, намагаюся бути активною і робити цікаві для мене речі. Раніше я вже працювала у стилі smart working. Але коли ти сам повністю плануєш свій день і знаходиш багато важливих справ, буденність набирає яскравішого забарвлення. Я змогла побачити у цій складній ситуації можливість для рестарту. Оскільки часу у мене насправді дуже багато, карантин став для мене ідеальним моментом у роботі над собою. Я пройшла програму особистого перезавантаження, розібралася із своїми цілями, прокачала свої сильні сторони та інтереси. Врешті почала займатися йогою. Уже давно хотіла зайнятися нею на постійній основі і саме зараз знайшла для себе ідеального вчителя. Продовжую вчитися різних асан, не пропускаю щоденні ранкові онлайн заняття”.

Khrystyna Semenyak рекомендує йогу усім, адже це – чудова можливість тренувати тіло і розум: “Йога – не просто захоплення, це важливий елемент у здоровому способі життя. Безумовно, будь-яка інша фізична активність також є запорукою здоров’я. Але уже за короткий термін практикування йоги можу із впевненістю сказати, що вона  дарує не лише тонус та гнучкість тіла. Це свого роду активна медитація, яка вправляє розум і душу. Ні з чим не можу порівняти ту енергію, що отримую від заняття йогою”.

А через кілька днів вона розпочинає заняття на безкоштовному шести денному фотокурсі. “Коли як не зараз пробувати щось нове і корисне?! – Переконує Христина. – Я зберегла спеціальний додаток, де кожного дня відмічаю чи виконала усі дії, які приносять мені задоволення і наповнення. Залюбки ділюся ним з вами:

– ранкові тренування (йога, стретчінг або функціоналка);
– медитація;
– подяка Всесвіту і собі, афирмації;
– слова любові і підтримки (до рідних, близьких чи друзів);
– читання (склала список книг);
– масаж ніг або спини (маю для цього спеціальні прибори);
– моє велике надихаюче хоббі – готування, тому у цей період пробую нові цікаві рецепти ще частіше;
– проводжу час із моїм собачкою Джотто – це нескінченний заряд любові;
– намагаюся ділитися чимось корисним щодня в Інстаграмі;
– планую, звітую і відслідковую;
– коли є бажання малюю або дивлюся якийсь фільм.

Звичайно ж бувають і інші справи, але саме ці дії допомагають мені залишатися позитивною”.

За період карантину Христина Семеняк усвідомила, наскільки справді важливо цінувати “кожен КОЖНІСІНЬКИЙ момент. І те, що колись здавалося звичним, зараз оцінюю на вагу золота – зустрічі, обійми, прогулянки, живий контакт, можливість бути поруч”.

Вона переконана, що пандемія змінює світ і людей у ньому. І сподівається, що людство зрозуміє, наскільки є важливими і відповідальними дії кожного, що люди змінять своє відношення до навколишнього середовища, до ближнього і усього живого, до власного здоров’я.

“Маю великий інтерес до харчуванням і до того, як саме воно впливає на здоров’я. Два роки тому я зробила важливий вибір і крок за кроком змінила власну дієту. Я ще досі вивчаю це питання. У період карантину внесла невеличкі корективи у власне харчування. Оскільки останні місяці головні складові (80%) моєї веганської дієти була сира їжа, я вирішила спробувати перейти на повне сироїдство. Тому зараз вживаю лише сиру, свіжу їжу або ж приготовлену при температурі не більше 42°С. Почуваюся добре, енергійно та легко. Чи дотримуватимуся такого режиму харчування завжди, наразі не знаю. Діятиму лише задля власного комфорту”, – розповідає Христина.

У житті “Я залишаюся вдома” їй, як, мабуть, і більшості з нас, найбільше не вистарчає простору та сонця. У нашої співрозмовниці з’явилося велике бажання залишити Мілан і переїхати ближче до природи.

Коментарі