У кожної країни є свої символи, які громадяни бережуть та прославляють. Саме вони асоціюються з певною державою, коди її згадують у світі. А які асоціації викликає Італія? Невже при згадці про неї на думку спливає тільки старовинний Колізей, смачна піца та розкішне озеро Комо? Ні, ще й Капітолійська вовчиця – символ Риму та всієї Італії!

Справжній вік Капітолійської вовчиці

Вважається, що статую не могли зробити древні римляни, як завжди стверджувалося, тому що не вміли виливати фігури з цільного шматка бронзи. Раніше скульптуру датували п’ятим століттям до нашої ери, проте у 21-му столітті вчені провели аналіз та значно скоректувати цю дату. Виявилося, що, скоріш за все, статую виготовили приблизно у 13-му столітті нашої ери.

Проте цей факт не зробив Капітолійську вовчицю менш значущою для італійців. Згідно легенді, Ромул та Рем, яких вона вигодувала (жорстокий родич наказав кинути дітей у річку), згодом заснували Вічне місто.

Скульптура зображує вовчицю майже в натуральну величину, між тим діти, що п’ють її молоко, набагато менші – це робить витвір дещо гротескним. Мистецький шедевр наразі знаходиться в одному з Капітолійських музеїв. Автор цієї знаменної скульптури досі невідомий, але всі знають, що про даний витвір у свій час згадували ще Пліній та Цицерон.

Коментарі