Розповідь про Італію неможлива без нагадування про величний та неповторний Рим. Адже, як відомо, саме до Вічного міста ведуть всі дороги. Древній, мудрий та прекрасний, Рим просто створений для прогулянок та неспішного спостерігання за спорудами, творці яких декілька століть тому поринули у ріку Забуття, залишивши по собі нетлінні шедеври архітектури, скульптури та живопису.

Найдревніші свідоцтва колишньої величі

У столиці Італії є безліч місць, які необхідно відвідати, але любителям старовини особливо сподобаються споруди та площі, що залишилися з часів Давнього Рима. Вони й досі зберігають відчутну ауру величі, багатства та мужності предків нинішніх мешканців міста на семи пагорбах.

  • Капітолійський пагорб. Сьогодні Капітолій – центр Риму. Тут завжди повно туристів (крім часів, відведених на карантин), вирує життя та точаться нетривіальні бесіди – словом, як і декілька століть до того. Практично все, що є навкруги, спроектовано великим Мікеланджело, а після його смерті справу довершили учні митця. На Капітолійському пагорбі можна побачити Palazzo dei Conservatori, Palazzo Senatorio, Palazzo Nuovo, Santa Maria in Aracoeli, а також статую Марка Аврелія.
  • Римський форум. Влітку тут стоїть палюча спека та відносна тиша, лише здалеку сюди долинають відголоски метушливого 21-го століття, а сніжною зимою руїни давньоримського форуму засинають і їх вкриває густе, біле покривало. А колись Forum Romanum зі своєю аркою Септімія Севера, загадковим чорним каменем та колонами Сатурна був осередком суспільно-релігійного життя імперії. Пильно вдивляючись у фрагменти колись величних споруд, як ніколи, починаєш розуміти, наскільки короткотривала мирська слава.
  • Піраміда Цестія. Ця дуже древня, 36-метрова споруда з’явилася на місцевих землях у 12 році до нашої ери, тобто задовго до народження Ісуса Христа. Давньоримський мавзолей, дуже схожий на піраміди у Судані, знаходиться на Авентині – одному з семи пагорбів Риму. Піраміда Цестія розташована на розгалуженні двох старовинних доріг. Збудована ця доволі пафосна могила для Гая Цестія Епулона – відомого магістрата, який, ймовірно, брав участь у боях на території Африки, тому й заповів поховати свій прах у незвичному для римлян некрополі. Цікаво, але довгий час вважалося, що у Piramide di Caio Cestio похований Рем – один з братів-близнюків, засновників Риму, якого вигодувала Капітолійська вовчиця.  
Коментарі