Популярні курорти півдня Італії охопила аномальна спека, що принесла з собою лісові пожежі та температури набагато вищі 40° по Цельсію. Екстремальні умови завдають неабияких прикрощів як місцевим жителям, так і туристам. Пожежні команди Італії б’ють на сполох, адже за останню добу вони виконували більш ніж 800 вильотів та виїздів з метою приборкання загорянь.

Італійці рятуються у морських хвилях

На Сицилії рятувальники 250 разів виїжджали на гасіння пожеж, причому подекуди вогонь підбирався безпосередньо до міст. Наприклад, від пожеж потерпає Катанія – над багатоквартирними будинками піднімається їдкий густий дим. Навіть місцевий аеропорт вимушений був тимчасово перервати роботу. Нещодавно рятувальники евакуювали у безпечну локацію більше 170 осіб із районів Катанії, що опинилися у вогні – люди намагалися втекти на пляж, до води. Палає також курортний комплекс недалеко від міста – над ним постійно літають вертольоти з резервуарами для тушіння.

Але не всі пожежі мають природні причини – у багатьох з них, за словами регіонального президента Сицилії Нелло Мусумечі, винні підпалювачі. Такі вчинки завдають непоправної шкоди лісовим насадженням та піддають небезпеці життя людей, завважив він у «Твіттері». За прогнозами, невимовна спека на Сицилії, Сардинії та взагалі у Італії продовжиться як мінімум до 6 серпня. Пожежі також провокують посухи та сильні вітри.

Коментарі