З 6-го серпня вступили в дію зелені перепустки, які видаються у трьох випадках: повністю вакцинованим, тим, хто перехворів на коронавірус, а також громадянам, що зробили ПЦР-тест. Вказані паспорти діють відповідно дев’ять-шість місяців та 48 годин. Останній варіант найменш привабливий та найбільш вартісний, адже аналіз коштує від 20 до 40 євро (влада обіцяє зробити його дешевшим – від 7 до 15 євро). Пройшло всього три дні і ще зарано робити висновки. І все ж, чи з’явилися якісь проблеми для громадян після введення Green Pass?

Три основні проблеми

Звичайно, зелені перепустки наразі є далеко не у всіх, а отже, не у кожному ресторані чи кав’ярні раді таким відвідувачам. Добре, якщо гостям дозволяють посидіти на терасі чи випити філіжанку кави біля барної стійки, але це не завжди так. Є місця, де закон сприйняли дуже серйозно, тому кожен відвідувач з порогу натикається на підозрілий погляд та відповідні запитання. Мабуть не всіх гостей це радує.

Другою проблемою є величезна кількість фейкових QR-кодів. Щоб вирішити ситуацію, кожен громадський заклад повинен придумати спосіб, як зробити це максимально швидко та ефективно. Наприклад, у Трентіно встановили своєрідний світлофор, котрий при скануванні сертифіката загоряється або зеленим, або червоним, у випадку з фейковим документом. Асигнувань на додатковий персонал для перевірки QR-кодів не передбачено, тому кожен виходить з положення, як може.

Третьою проблемою є сама вакцина – що робити, якщо людина щепилася препаратом, який не визнається на теренах Італії (російською чи китайською вакциною)? Таких громадян стає все більше, адже італійська діаспора діє по всьому світові. Відповідно, ця група людей не отримують Green Pass та не можуть користуватися багатьма послугами.

Це тільки початок використання новації, тому, можливо, з часом всі проблеми буде вирішено найліпшим для італійців чином.

Коментарі