Шанувальники мистецтва, а особливо ті хто обожнюють Епоху Відродження, просто не можуть не знати про таке місто як Урбіно, що знаходиться в Марке (Marche), центральна частина Італії.

Місто має багату історію, яка бере свій початок ще в часи Римської Імперії. Воно пережило багато локальних війн та завжди уміло вистояти i зберегти свою ідентичність. Завдяки цьому місто є під патронатом ЮНЕСКО і має статус спадщини усього людства.

В середні віки Урбіно уже було великим урбаністичним центром, але саме в Епоху Відродження місто було на піку свого розвитку. 

Історики і мистецтвознавці сходяться в думках, що саме тут зародилась така течія в мистецтві як Ренесанс, бо саме в Урбіно знаходяться перші витвори мистецтва і їх вивчають учені зі всього світу. Архітектуру міста можете оцінити і ви, переглянувши відео і підписавшись на канал «Українці з Італії»

А ще в Урбіно народився великий художник та архітектор, який є знаменитий на весь світ. Мова йде про Рафаеля Санті (Raffaello Santi) витвори мистецтва якого знає практично кожен. В Урбіно дуже пишаються ним і в його будинку, де він родився, зараз знаходиться музей відкритий для публіки.

В місті також знаходить велика галерея,  яка зібрала в собі величезну кількість шедеврів ренесансу, що славляться на весь світ. Знаходиться вона в Палаццо Дукале (Palazzo Ducale). Оглянути галерею також можна передивившись відео з Урбіно. 

Загалом місто має великий історичний центр і що б прогулятися по ньому вам знадобиться цілий день. Це звичайно не враховуючи час, який тратиться на відвідання музеїв та галереї. 

Добратися до Урбіно можна на поїзді з пересадкою на автобус в Пезаро (Pesaro). Прямого желізнодорожнього сполучення немає. 

На машині модна добратися по автостраді А14 взявши курс на Pesaro. 

При можливості всім раджу відвідати це чудове місто і проникнутися історією зародження Ренесансу.

Коментарі