На вулицях Туріну встановили кіоски з безкоштовною питною водою. Нововведення, перш за все, покликане відучити італійців купувати пластикові ємності, які дуже забруднюють навколишнє середовище. Як працює дана інновація та чи очікується встановлення подібних кіосків по всій території країни?

У пріоритеті – екологія

Всього у Туріні встановили 200 таких кіосків. Mерія має надію, що городяни змінять свої звички, та у спеку (і не тільки) будуть смакувати холодною або теплою негазованою водою з таких мафів. Кіоски пропонують також і газовану воду, але за неї доведеться віддати п’ять центів. Проте іноді рідину будуть розвивати також і безкоштовно.

Нещодавно вчені підрахували, що вода у пластикових пляшках в три з половиною тисячі разів шкідливіше для навколишнього середовища, ніж з-під крана. Справа в тому, що для виготовлення одиниці пластикової тари треба використати втричі більше води, ніж вона може помістити. Треба розуміти, що пластик розкладається у природі віками, поступово забруднюючи водойми та ґрунти, що звичайно не може не позначатися на стані екології.

Отже у Туріні мафи з безкоштовною водою вже є – очікується, що нововведення незадовго буде по всій території Італії.

Коментарі