З 28 червня більша частина Апеннінського півострову, крім області Валле-д’Аоста, переходить у білу зону з низькою епідеміологічної небезпекою. Це означає, що знімаються всі обмеження на переміщення громадян, роботу барів та ресторанів, музеїв, театрів та інших місць суспільного користування. Також дозволено ходити на відкритому повітрі без масок.

Історія питання

Обов’язкове носіння захисних масок на вулиці було введено в країні 8 жовтня 2020 року у зв’язку з різким погіршенням епідеміологічної ситуації на теренах держави. Маски вважаються одним з найбільш ефективних засобів, які знижують циркуляцію вірусу – так говорять вчені. Але наразі в Італії є всі умови для зняття цього обмеження.

Проте дане рішення прийняте не для всіх територій, наприклад, у деяких регіонах Кампанії та Умбрії обмеження поки що не знімаються. Також у закритих приміщеннях захисні маски доведеться вдягати до особливого розпорядження (у магазинах, місцях масового скупчення людей, а також транспорті). Актуальною залишається соціальна дистанція та обмеження кількості учасників заходів на відкритому повітрі.

Незважаючи на те, що біля 30 % населення Італії вже вакциновано, небезпека залишається, адже на Апеннінах з’явився індійський коронавірусний штам delta plus. Президент Вищого інституту здоров’я Сільвіо Брузаферро попередив, що у випадку зростання числа заражень, італійцям знову прийдеться вдягати маски.

Коментарі