Давно не секрет, що американська компанія Google веде агресивну маркетингову політику, не дозволяючи іншим учасникам ринку активно конкурувати на рівних правах або значно заважаючи цьому процесу. Ось і в Італії нещодавно стався неприємний інцидент, у який довелося втрутитися антимонопольній службі.

Не «Гуглом» єдиним…

Антимонопольний комітет Італії наклав штраф на американську корпорацію Google, який склав більш ніж 100 мільйонів євро. Причина банальна – зловживання домінуючим положенням на ринку. Подібні дії порушують статтю номер 102 Угоди про функціонування Європейського Союзу – так заявили посадовці антимонопольної служби. Справа у тому, що Google відмовився включати до магазину Google Play застосунок Еnel, за допомогою якого користувачі заряджають електромобілі. Натомість владні органи Італії зобов’язали зробити це у короткі терміни, а також оштрафували зухвалу корпорацію.

Володіючи системою Android та магазином Google Play, компанія дозволяє собі не просто домінувати на ринку, але й контролювати доступ розробників застосунків до користувачів, що, звичайно, суперечить закону. Наразі справедливість відновлено, тому Enel X JuisePass  найближчим часом буде представлена у інтернет-магазині. Подібна ситуація є уроком для всіх, хто намагається запобігти здорової конкуренції. За допомогою вказаного застосунку користувачі зможуть бронювати електрозаправки та запускати сеанс зарядки прямо зі свого дисплею.

Коментарі