Італія – країна неоднозначна: з одного боку, вона сучасна, динамічна та життєрадісна, а з іншого – неспішна, розмірена, повита серпанком сивої старовини. Мабуть, за все життя неможливо оглянути принади прекрасної країни Апеннін, включаючи не тільки природні, але й рукотворні пам’ятки. Зокрема, сьогодні поговоримо про собор Святого Марка, що у Венеції.

Два обличча одного собору

Ті люди, які хоча б єдиний раз бачили цей витвір мистецтва, ніколи його не забудуть. Споруду почали будувати у 829 році з доволі благородною метою – для поховання мощей Святого Марка, покровителя Венеції. Святиню з великими труднощами перевезли до міста на воді з Олександрії.
Собор пережив буремні роки, зокрема, руйнівну пожежу. Також він неодноразово реставрувався після відновлення. Але вже з 1094 року зовнішній вигляд святині залишався незмінним.
Собор Святого Марка – унікальна споруда: туристи розповідають, що перш ніж зайти до середини, його безкінечно можна розглядати ззовні. Храм відрізняється еклектичний стилем – тобто певним міксом різних архітектурних культур та традицій. Наприклад, у облицюванні використовується дорогоцінний арабський мармур, вишукані грецькі барельєфи, суворі готичні капітелі та прекрасні скульптури роботи знаних італійських і візантійських майстрів. Маківки п’яти куполів прикрашені позолоченими хрестами. Цікаво, що подібне поєднання породжує невимовно зворушливу гармонію.
Звичайно, усередині собор виглядає не гірше. Чого вартий тільки розкішний золотий алтар, споруджений чотири століття тому! Внутрішні приміщення собору прикрашені картинами, вишуканою ліпниною, коштовним камінням та величними статуями.
Словом, якщо будете у Венеції, обов’язково подивіться на це архітектурне диво!

Коментарі