Вже більше тижня, як Афганістан жорстко лихоманить – після відходу американських військ країну зайняли таліби – радикальне екстремістське угруповання, що має на меті тотальне встановлення законів шаріату на території держави. Звичайно, у такій ситуації країни намагаються якомога швидше евакуювати своїх громадян. Італія не складає виключення.

Обстріл на злеті

Літак італійських ВПС, що приймав участь у евакуації людей з Афганістану, обстріляли під час злету у аеропорті Кабулу. На борту знаходилися журналісти та 98 цивільних осіб. Обстріл, скоріш за все, проводили з важкої автоматичної зброї відразу після підняття транспортника С-130 у повітря.

Звідки велася стрільба, достеменно встановити не вдалося, але є версії, що осередок знаходився за межами аеропорту або на сусідній скелі. На щастя пасажири та члени екіпажу не постраждали – командир повітряного судна встиг зробити екстрений маневр. Літак направлявся до Кувейту, звідки його пасажирам потрібно було пересісти на новий борт, який прямував до Італії.

Багато країн світу на даний момент відмовилися від прямої евакуації своїх громадян за допомогою літаків, особливо після того, як у аеропорті Кабулу пролунало два вибухи. В результаті загинуло багато людей, включаючи американських вояків і талібів. Відповідальність за терористичні акти взяла на себе організація Ісламська держава.

Коментарі