Вірус в Італії не оминув стороною й любленого і знаного в усьому світі італійського prosciutto. Ланцюжок проблеми потягнувся із цін на свиней, які з початку пандемії знизилися майже вдвічі. А це, відповідно, поставило під загрозу роботу 5000 італійських ферм та всі вироби із свинини, починаючи з 12,5 млн. шинок з позначкою Parma та San Daniele.

Coldiretti заявляє про нестійку ситуацію через витрати на годування тварин, що зросли до 26% – від кукурудзи до сої. Тривогу викликає також “вторгнення” стегон з-за кордону в середньому на суму 4,7 мільйона євро щомісяця. З них виробляють шинки, які можна подавати як зроблені в Італії.

Як зазначає Coldiretti, наразі не обов’язково вказувати на етикетці походження в’яленого м’яса, як цього вимагають 93% італійців, які вважають важливим знати походження продуктів.

“Дві з трьох шинок, що продаються в Італії, – повідомляє Coldiretti, – насправді отримують від іноземних свиней без жодної позначки на етикетці. Нам потрібні цілеспрямовані та невідкладні втручання, тому що поточна ситуація ризикує назавжди поставити під загрозу національний виробничий потенціал, який важко відновити. Це також ставить під загрозу суть багатьох агропродовольчих скарбів “Вироблено в Італії: від culatello di zibello до пармської шинки та шинки San Daniele”.

Коментарі