Державна символіка Італійської республіки має на меті висвітлити різні культурні та історичні аспекти країни і підкреслити її унікальність. Серед геральдичних символів варто відокремити прапор та герб Італії.

Герб та прапор Італії: віра, надія та любов

Герб Італії було затверджено у 1948 році, хоча технічно він є емблемою, адже не був розроблений за всіма правилами геральдики. Рішення про його введення було прийнято урядом Альчіде де Гаспері. Дизайн вибрали на основі конкурсу. На гербі Італії зображена п’ятикутна зірка білого кольору з червоними краями. Головний символ республіки прикрашений двома гілками – дубу та оливи. Знизу в’ється стрічка з написом: «Італійська республіка».

Що стосується прапора країни, він має три кольори, кожен з яких означає певне поняття. Зелений – значить, віра, червоний – любов, а білий – надія. Проте, це офіційна версія – самі ж італійці жартують, що білий – то моцарела, червоний – томати, а зелений – базилік.

Прапор Італії було затверджено на два роки раніше герба – у 1946-му. До 60-х років 19-го століття країна складалася з декількох суверенних регіонів, у кожного з яких був свій герб та прапор. Єдиний символ розроблено у часи правління Наполеона, коли італійські держави тимчасово приєдналися до Першої французької імперії. Саме тому дизайн прапора максимально наближений до французького.

Коментарі