Є люди, для яких відпочинок асоціюється виключно з розлогими пляжами та білосніжним піском, а є й такі, що не уявляють собі відпустки без добрячої дози адреналіну. При цьому не обов’язково плигати з тарзанки, або їхати дорогою смерті у Болівії – в Італії повно місць, де можна непогано збадьорити нервову систему.

Катакомби капуцинів: у останню путь по багатому

На Сицилії є готичні катакомби, відомі всьому світові. Вони знаходяться під капуцинським монастирем у Палермо. Це містичне італійське місто мертвих, де спочивають більше 8 тис. ошатно одягнених мумій та скелетів.

Хто і чому їх так гарно одягнув? Справа, у тому що бальзамування вважалося дуже вартісним задоволенням, тому дозволити його собі міг далеко не кожен. Отож, у катакомбах капуцинів спочиває вічним сном аристократія: прелати, купці, офіцери та їхня багаточисельна рідня. Також є тут і самі монахи.

Містечко тут, що називається, для гурманів: не кожному до вподоби атмосфера, яка превалює у склепі. Проте, подивитися дійсно є на що: йдучи довгими коридорами екскурсанти нишком спостерігають за нерухомими володарями катакомб. Найбільш сумно споглядати мумію дворічної дівчинки, Розалії Ломбардо, яка померла від пневмонії. Дивлячись на неї, здається, що дитина ось-ось прокинеться.

Історія говорить про те, що метод бальзамування на Сицилії був доволі довготривалим: спочатку виймалися всі внутрішні органи, а тіло висушувалося в особливих камерах приблизно рік, після чого, його омивали оцтом, набивали соломою та вдягали у одяг померлого господаря.

В будь-якому разі, всі, хто виходить з цих катакомб, починає трохи по-іншому дивитися на життя, адже похмурий склеп мимоволі настроює на філософські роздуми.

Коментарі