Про них знає увесь світ – Коза Ностра та Ндрангета довгий час перебували на вустах як політиків, так і звичайних громадян. Представники мафіозних кланів вирізняються величезною зухвалістю та часто безкарно роблять свої брудні справи. Звідки ж пішла назва цього поняття і взагалі, яке історичне підґрунтя передувало виникненню різноманітних мафіозних кланів.

Мафіозні клани – справжній італійський восьминіг

Якщо звернутися до термінології, то мафія – це злочинне угрупування, засноване на специфічній системі соціальних, кланових та родинних зв’язків. Щодо назви, то існує красива легенда про те, як під час заворушень 1282 року, що мало місце на Сицилії, народився заклик: Morte alla Francia, Italia anela! По першим літерам буцімто і назвали злочинне угрупування, яке нерідко асоціюється з Італією. Проте спеціалісти з цим не згодні – вони вважають, що слово має арабське коріння та походить від mu’afah (воно означає такі поняття, як охорона, безпека або ефективність).

Дуже важко виявити основи організації, тому що відомості дуже суперечливі. Вважається, що мафіозні клани виникли ще в 12-му столітті у якості об’єднань германців проти свавілля священної Римської імперії. Мало хто знає, але під час правління Муссоліні мафію майже знищили, і якби не Друга світова війна, то можливо, наразі ніхто і не згадав би про злочинні клани.

Щодо методів мафії, то вони завжди були дуже жорсткі, наприклад, за довгий язик могли спокійно вбити. До речі, якщо на трупі лежала квітка, це означало, що у справу втрутилося кохання.

Знищення сучасної мафії є малоймовірним, тому що за віки вона, немов ракова пухлина, встигла інтегруватися у економіку країни, недарма італійці називають її восьминіг – la piovra.

Коментарі