Гігантська скульптура під назвою Пробудження (Il Risveglio) створена Дж. Сьюардом Джонсоном-молодшим у 1980 році для Міжнародної виставки скульптурних конференцій. Як тільки її було завершено, скульптуру встановили в East Potomac Park, округу Вашингтон, штат Меріленд.

2008 року гіганта Сьюарда Джонсона переселили до porto Nazionale di Prince George’s County в штаті Меріленд, де він зараз й знаходиться. Виникає логічне запитання, яким чином Il Risveglio із Сполучених Штатів пов’язано з гігантом у Вітербо?

Як повідомляє портал Siviaggia, у відомого гіганта, виготовленого з алюмінію, є копія зі скляної смоли, яку автор створив у 2009 році з нагоди G8, що відбулася на Сицилії. З Сіракузи велетенську статую перенесли в Roma Eur і деякий час вона зберігалася там. Втретє і востаннє роботу переселили і розмістили в Valle di Faul у Viterbo, зеленій зоні історичного центру, що простягається між пагорбом Дуомо та паркувальним майданчиком Sacrario.

Цей район міста зараз використовується частково як місце для паркування і частково як сад, з фонтанами та зеленими доріжками. Тут працює зручний підйомник, який доправляє бажаючих безпосередньо до історичного центру. Саме тут, у своєрідному музеї під відкритим небом, замешкала циклопічна робота американського скульптора Сьюарда Джонсона “Пробудження”.

Гігантська фігура ніби виринає з надр землі в ідеальному пробудженні, виступаючи з неї обличчям, частинами рук та ніг. Її права рука повністю піднята вгору, ліва закопана до зап’ястя і з землі виходить лише її розкрита кінцівка. Права стопа виходить із землі за п’ятою, а стегно та відкинута ліва нога – місце для дитячих ігор. Голова з довгою бородою дивиться убік.

Скульптура розташована у Valle di Faul в Вітербо, є символом ознаки культурного пробудження.

Автор твору Сьюард Джонсон своєю скульптурою символізує пробудження людини та її совісті благородним способом.

 

Коментарі