Пандемія не вічна, як і будь-яка подія, хай, навіть найбільш одіозна та резонансна. Вже зовсім скоро на вулицю вийдуть красуні-жінки, які давно жадають салонного апгрейду. Тому просто необхідно відволіктися від коронавірусної тематики, та поговорити про чарівність і дівочу вроду. Наразі цим питанням займаються вчені, не задіяні у винайдені вакцини. Новий спосіб фарбування волосся, що дозволяє ефективно змінити практично будь-який колір на відтінки коричневого без застосування окислювачів і солей важких металів, відкрив колектив вчених з Північно-Західного університету США (штат Іллінойс) і Болонського університету Італії. Результати дослідження автори опублікували у науковому журналі ACS Central Science.

Безпечне фарбування – справжній подарунок слабкій статі

Дослідники вивчили існуючі способи фарбування волосся, що відновлюють вміст меламіну у волокнах. Але всі вони застосовують солі металів і сильні окислювачі. Тоді вчені скрикнули: «Еврика!» та почали використовувати для забарвлення розчин дофаміну з концентрацією п’ять міліграмів на мілілітр.

Речовину наносили на волосся і змінювали її активність додаванням тривідсоткового розчину аміаку або перекису водню. Метод вийшов дуже м’яким, простим і дешевим у використанні.

За рахунок різної концентрації розчину аміаку, перекису водню і специфічних температурних показників вченим вдалося отримати не тільки чорні та коричневі тони, але й світлі, помаранчеві або золотаві відтінки. Пофарбувати в потрібні кольори вдавалося навіть волосся, видозмінене штучними препаратами до фіолетового, малинового чи лимонного стану.

Стійкість забарвлення таким методом склала не менше п’яти тижнів, що відповідає вимогам до перманентних фарб. Також вчені перевірили нову технологію на предмет нанесення шкоди волоссю.

Після моніторингу на електронному мікроскопі виявилося, що хімічний склад волокон практично не змінився: на поверхні волосся перебувала плівка полідофаміна, а на зрізі не було виявлено глибокого проникнення барвника до центру. Таким чином, вчені зафіксували, що запропонований метод забарвлення не змінює внутрішню структуру і механічні властивості волосся.

Коментарі