У Італії представили експериментальну розробку, яка являє собою експрес-тест на Сovid-19, що дозволяє людині провести дослідження самостійно, в домашніх умовах. Якщо інновація виявиться дієвою, то нарешті можна відмовитися від небезпечних походів до спеціалізованих лабораторій, де люди не тільки здають аналізи, а на додачу ще й періодично інфікуються коронавірусом.

У якості піддослідного – Лука Дзайя

Сам губернатор Венето на особистому прикладі продемонстрував, як потрібно користуватися новинкою. Тест складається з ватного тампону, пробірки з реагентом, дозатору та інформаційної пластини. Лука Дзайя спочатку занурив тампон в обидві носові порожнини, після чого ненадовго помістив його до пробірки з реагентом та викинув відпрацьований матеріал. Потому, за допомогою дозатору витяг декілька крапель рідини на спеціальну пластину. Після цього на індикаторі з’явилася смуга, яка говорить про негативний результат. Якщо на екрані було б дві смужки, то це означало б, що губернатор хворий на коронавірус.

Процес займає не більше хвилини, проте, його достовірність обов’язково буде перевірятися за допомогою стандартного ПЛР-тесту. У будь-якому випадку, якщо експериментальний виріб виявиться ефективним, влада Італії збирається закупити велику партію цих тестів та забезпечити ними місцеві аптеки. Очікується, що набір для експрес-дослідження обійдеться громадянам всього у 3 євро.

Коментарі