На Апеннінському півострові, як і по всьому світові, стартувала вакцинація від коронавірусу. Оскільки у групі ризику знаходяться медичні працівники та літні люди, то першими, звичайно, щеплення отримали вони. Проте, не завжди вакцина спрацьовує, як очікувалось.

Неочікувані наслідки вакцинації

У будинку для літніх людей тосканського міста Прато несподівано виявили 46 інфікованих громадян. Половина з них 30 грудня 2020 року отримала щеплення від коронавірусу. Чому так сталося – невідомо, наразі ведеться медичне розслідування, але попередньою являється наступна версія: скоріше за все, інфіковані люди в момент вакцинації знаходилися в інкубаційному періоді, отже, щеплення підштовхнуло захворювання, що вже окупувало організм. Іншими причинами пояснити настільки велику кількість інфікованих після вакцинації важко. У будь-якому випадку припущення буде перевірено у найближчі дні.

За даними Міністерства охорони здоров’я Італії, у країні щеплено вже більш ніж 600 тисяч чоловік. Як відомо, для цього була вибрана американська вакцина «Пфайзер», рекомендована ВООЗ. Наступними на черзі будуть викладачі учбових закладів та люди старшого віку, що проживають удома.

Коментарі