Всесвітня організація охорони здоров’я б’є на сполох, адже у Данії, інших країнах Євросоюзу (включаючи Італію) та Сполучених Штатів Америки з’явилася нова небезпечна пошесть – неочікувано коронавірус масово вразив велику кількість європейських норок, а разом з ними і працівників зооферм. Щоб ситуація не вийшла з-під контролю, прийнятого рішення забити величезну кількість інфікованих тварин. Біда у тому, що подібні вірусні мутації можуть нести у собі небезпеку для розробок майбутньої вакцини, яка у результаті може спрацювати зовсім не так, як того чекають науковці.

Данія у небезпеці – світ у очікуванні

Масштаби ситуації із зараженням гризунів простіше осмислити, якщо взяти до уваги наступний факт – у результаті виявлення інфекції довелося забити 16 мільйонів хворих тварин. Якщо вірити словам прем’єра Данії, коронавірус зафіксували на 207 фермах. Причому там хворіють не тільки тварини, але і люди – зареєстровано більш ніж дві сотні підтверджених діагнозів.

Щоб зупинити розповсюдження пандемії, у північно-східному регіоні країни введено обмеження на пересування автомобілем та у пішому порядкові. Зачинені бари, ресторани, тимчасово не працює громадський транспорт. Як тільки новина рознеслася світом, Велика Британія заборонила в’їзд гостям, що прибувають із Данії. В’їжджати до країни можуть тільки британські громадяни, які перебували на теренах цієї скандинавської держави, проте їм доведеться обов’язково пройти двотижневу ізоляцію. Як у зв’язку з цією ситуацією планує діяти уряд Італії, поки невідомо.

Коментарі