На території Апеннін незабаром почне функціонувати спеціальний додаток, за підсумками конкурсу, офіційно схвалений італійським урядом. Програма допоможе владі протидіяти поширенню пандемії, повідомляє Il Foglio. Робоча назва додатку дослівно перекладається «Ті, хто має імунітет» (Immuni). Він створений компанією Bending Spoons спільно з медичним центром Santagostino.

Великий Брат слідкує за тобою!

«Ті, хто має імунітет» буде відстежувати осіб, з якими вступав у контакт власник смартфону. Причому користувач зобов’язаний дати попередню згоду на обробку персональних даних.

Відзначається, що скачування програми не буде обов’язковим, а виконуватиметься добровільно. Однак, коли громадянин проходить тестування на коронавірус, медичний працівник в обов’язковому порядку повинен спитати, чи встановив пацієнт вказану програму. Лікар, в розпорядженні якого буде знаходитися інший додаток, забезпечить громадянина спеціально згенерованим кодом. З його допомогою пацієнт зможе завантажити дані, зібрані Immuni, на сервер, включаючи анонімний список людей, з якими він перетинався. Щоб операція була безпечною, завантаження повинно здійснюватися на базі хмарного сховища. Після чого сервер повинен розрахувати ризик зараження коронавірусом для кожного ідентифікатора на основі таких критеріїв, як фізична близькість і тривалість контакту. Згодом сервер сформує список найбільш схильних до ризику користувачів, яким відправлять повідомлення на смартфон.

Друга функція програми Immuni – це клінічний щоденник, в якому від кожного користувача зажадають наступної інформації: вік, стать, наявність попередніх захворювань і прийом ліків. Вказані дані доведеться регулярно оновлювати.

Очікується, що в найближчі кілька тижнів перед розповсюдженням серед населення новий додаток буде протестовано на фабриці «Феррарі». На думку фахівців, «Ті, хто має імунітет» зможе принести користь тільки, якщо його завантажать 60 відсотків населення Апеннін (36 мільйонів чоловік).

Коментарі