Італійці доволі забобонні, тому у арсеналі жителів Апеннінського півострову є дуже багато прикмет. Про деякі ми розповідали у попередніх статтях, але це далеко не всі відомі в Італії забобони. Цікаво, що немало прикмет співпадають з українськими, але є й ексклюзивні, притаманні тільки італійцям.

П’ятничні відьми та подвійні вітання: різноманітний італійський фольклор

Отже, у що свято вірять жителі країни-чобітка? Далі приводимо цікавий перелік забобонів. Почитайте, можливо, чогось ви не знали!

  • Чорти б його взяли! У п’ятницю ввечері, і тим більше вночі, категорично не можна виходити на вулицю, тому що це час відьом, чортів та інших нечистих.
  • Доброго вам здоров’я! Звичайно, вітатися потрібно, але тільки не двічі з однією людиною. Італійці вірять, що у такому разі ви цю людину більше ніколи не побачите.
  • Дзеркало-провидець. Цей забобон дуже схожий на український: дійсно, якщо розбити дзеркало, то винуватця та його сім’ю чекає сім років перманентних нещасть. До речі, сюди можна віднести і чорну кішку, яку, імовірно, недолюблюють по всьому світові.
  • Канати – не для вагітних. Саме так вважають жителі Італії. Вони впевнені – якщо вагітна жінка пройде під мотузками, то пуповина може задушити її майбутню дитину.
  • Не смикайте оком! У Італії всі знають – праве око смикається до біди, а от ліве – навпаки. Отож, чекайте щасливих моментів!
Коментарі