Археологічні розкопки на території Помпеїв ведуться не перше десятиліття. Але нещодавно було знайдено артефакт, аналогів якому немає в Італії та світі. Що ж продемонстрували вченим древні, багато віків тому поховані під шаром сивого вулканічного попелу Помпеї?

Колісниця з минулого

Давньоримське місто Помпеї навіки заснуло у 79-му столітті нашої ери. Старовинний поліс припинив своє існування внаслідок виверження вулкану Везувій. Уперше місто знайшли тільки у 16-му столітті, а через  200 років після цього археологічні розкопки почали проводитися на його теренах регулярно. Було знайдено багато артефактів, але зараз археологи перевершили самі себе – знайшли церемоніальну колісницю, причому збереглася вона на диво ідеально. Колісниця не використовувалася для господарських або польових робіт – її експлуатували виключно на парадах та святах. Як наголошує директор історичного парку Помпеї, знахідка має величезне археологічне значення та розширює наші знання про древній світ.

Колісницю знайшли при розкопках заміської вілли. До речі, до того тут відкопали останки коней, які ймовірно були у неї запряжені. Цікаво, які ще знахідки готує нам музей під відкритим небом, що колись був величезним містом?

Коментарі