У Італії з новою силою розцвіли інтернет-осередки шахраїв, що направо-наліво розпродають «зелені» паспорти, користуючись анонімними Телеграм-каналами. Незважаючи на те, що половина населення Апеннін вже вакцинувалася, інші громадяни все ще не можуть визначитися з вибором. Саме на них і розраховані шахрайські схеми.

Купи собі свободу пересування

Логіка шахраїв зрозуміла: не маючи «зеленої» перепустки, не можна спокійно посидіти у кав’ярнях та ресторанах, піти до театру та музею, відвідати тренажерні зали та басейни. За умов відсутності вказаного документу, громадянам, що досі не щепилися, доведеться кожні дві доби здавати вартісний ПЦР-тест. Тому не дивно, що така послуга користується певною популярністю. Тим більше, що коштує цифрова перепустка недорого – всього 100 євро, а паперова на 20 євро дорожче.

Таким чином, у фінансовій поліції непочатий край роботи. Наразі вдалося виявити більше десяти злочинних облікових записів, створених у відомому месенджері. У найбільш успішного шахрайського аккаунту за лічені дні набралося біля 130 тисяч підписників!

Щоб протистояти злочинним схемам, у Італії розроблено застосунок для перевірки справжності «зелених» сертифікатів, проте використовувати його можуть тільки представники Мінздраву та інші уповноважені особи. Також посадовці вирішили знизити ціни на ПЦР-тести, які зараз коштують від 15 до 40 євро.

Коментарі