Ще в період першої хвилі пандемії у поле зору правоохоронців попали молоді люди, які прекрасно проводили час за розмовами з друзями на вулиці, не звертаючи уваги на те, що вся Італія слухняно сиділа по домівках. Більше того – вони вдалися ще й до нахабної брехні. Зараз «хитрунам» за подібну зухвалість доведеться заплатити біля двох тисяч євро або відсидіти два місяці у в’язниці.

Краще не кажіть неправди!

Одного разу, йдучи вулицею, патрульні побачили дивну картину: чимала група людей спокійно палила цигарки та гучно розмовляла. Коли поліцейські зробили їм зауваження, парубки почали розмахувати бланками самодекларацій та виправдовувати свій вихід на люди заняттями спортом, які, мовляв, проходять недалеко від місця прописки. Але не так сталося, як гадалося – наразі настала друга хвиля пандемії, а хитруни все ж таки опинилися перед судом за спробу обдурити представників влади. Парубкам інкримінують статтю 483 Кримінального кодексу Італії – «неправдива інформація, надана у офіційному документі».

У даному випадку, з юридичної точки зору мова йде не про адміністративний, а кримінальний штраф. По суті, порушники повинні відсидіти у в’язниці 2 місяця, але цей термін допустимо конвертувати у грошову суму 2 000 євро.

Враховуючи показовий інцидент, влада попереджає: якщо вас спіймали, краще скажіть правду. Доведеться сплатити адміністративний штраф біля 280 євро, але діяння не буде вважатися кримінальним злочином.

Коментарі