У італійському аеропорту Фьюмічіно, який, до речі, нещодавно отримав звання кращого у Європі, запровадили інновацію. З сьогоднішнього дня спеціально навчені пси будуть за допомогою надзвичайно гострого нюху знаходити коронавірусних хворих. Цей цікавий та оригінальний проект презентувала приватна компанія, що займається створенням систем безпеки та нагляду. Собаки яких порід ідеально підходять для цієї роботи?

Covid-19 не пройде!

Для такої цікавої діяльності відібрали одну бельгійську вівчарку, з незвичним ім’ям Пуніш, якій наразі 6 років, та дві голландські (Люсі – 5 років, а Максу – півтора). Виявилося, що саме ці породи найбільш здібні для подібної роботи. Щоб навчити собак потрібно приблизно вісім тижнів. Дресирування проходить у ігровій формі: якщо песик добре виконує завдання, йому дають пограти м’ячиком.

Яким же чином собаки знаходять ковідних хворих? Справа у тому, що піт інфікованих на коронавірус має специфічний запах – це зумовлено особливим хімічним складом. Саме його здатні відчути спеціально навчені вівчарки. Цікаво, що собака розпізнає вірус у 10-секундний інтервал та може знаходити носія хвороби навіть, якщо недуга проходить безсимптомно.

Таким чином, тварини краще та ефективніше швидких тестів знаходять хворих на Сovid-19. Планується, що такі собаки будуть працювати не тільки на летовищах, але і на залізничних станціях та в метро.

Коментарі