Введення комендантської години у деяких регіонах Італії неочікувано викликали бурхливу реакцію певних верств населення. На вулиці вийшли сотні людей, протестуючи проти карантинних нововведень. Зокрема, у Неаполі сутички переросли у справжній бунт з підпалами, биттям вітрин та конфліктами з поліцією.

Суспільство на межі, або Масовий нервовий зрив

Починалося все доволі мирно: невелика група людей вийшла на вулиці, щоб продемонструвати своє відношення до нововведень уряду. Оскільки поліція перегородила протестуючим дорогу, з деякими громадянами у буквальному сенсі зробилася істерика – вони падали на коліна та голосно кричали. Карантинні обмеження, що вже рік змушують людство відмовлятися від звичних способів життя, приводять до того, що у багатьох просто здають нерви. У Неаполі протестуючі кидали у поліцію фаєрами та пустими пляшками, перевертали сміттєві контейнери, намагалися щось доводити, використовуючи лайку у бік правоохоронців.

З вечора п’ятниці, 23 жовтня, рівно на місяць до особливого розпорядження громадянам Італії буде заборонено знаходитися на вулиці з опівночі до п’яти годин ранку. Звичайно, виключення з цього правила теж існують. Наприклад, вони зроблені для людей, що у вказаний час їдуть на роботу або повертаються зі служби. Також виключеннями вважаються особливі невідкладні обставини (цей факт, ще потрібно довести).

До комендантської години додається ще декілька обмежень: уже з 18-ї години повністю перекривається доступ до популярних місць зібрання людей, а всі школи Італії на 50 % переводяться на дистанційну форму навчання. Єдине, що поки буде працювати без змін – це продуктові крамниці.

Коментарі