Осінь поступово бере гору над теплими, літніми днями. Давно почалися заняття у школах, жовтіє листя на деревах, а пожухла, колись зелена трава, поволі перетворюється на коричнево-янтарну. Золота осінь – це не тільки чарівні  краєвиди: невідворотно настає період навали сезонного грипу. На тлі коронавірусної пандемії, що продовжує ширитися світом, цей факт турбує лікарів набагато більше, ніж у минулі роки.

Невтішні прогнози

У цьому році медичні працівники особливо категоричні у висловлюваннях – багато хто вважає, що восени та взимку 2020 року сезонним грипом у Італії буде заражено від шести до восьми мільйонів людей. Саме такі цифри озвучили лікарі на зустрічі з представниками Міністерства охорони здоров’я.

Це означає, що грипом перехворіє більше людей, ніж звичай, але особлива складність нинішнього сезону буде не в цьому, а в надто проблематичній диференціації грипу від коронавірусної інфекції, адже, як відомо, симптоми цих хвороб бувають дуже схожими. Таким чином, проблеми діагностики можуть викликати серйозну завантаженість лікарень.

На даний час, незважаючи на те, що в Італії епідемічна ситуація складається краще, ніж в інших країнах Європи, Всесвітня Організація охорони здоров’я настійливо рекомендує не збавляти темпів карантину, тому що друга хвиля пандемії не за горами. Крім того, у останній тиждень швидкість заражень коронавірусом на теренах Апеннін значно збільшилася.

Коментарі