Карантин в Італії максимально послаблено, готелі та ресторани відчинено, пляжі – у вільному доступі. Але при цьому допандемійного оптимізму підприємців та активного туристичного руху досі не відчувається. Більше того, галузь знаходиться у справжній депресії. Чому? Спробуємо розібратися.

Рим сумує, Венеція скасовує податки: результати відсутності туристів

Готельєри Вічного міста б’ють на сполох: в розпал сезону з 1 200 готельних структур італійської столиці відкрилися близько 170. І навіть в них зайняті туристами номери становлять близько 15 %, замість звичних для липня – 90.

У період відпусток місто зазвичай сповнене мандрівників, що снують розпеченими сонцем площами, а місця в готелях заброньовані, як і столики в ресторанах. Але це, здається, в минулому. Пандемія завдала нищівного удару по одній з найбільш відвідуваних світових столиць. Туристи поки не поспішають скористатися унікальним шансом дослідити шедеври світової архітектури і мистецтва без традиційних натовпів, тому з недавніх пір новими «візитними картками» Риму стали гнітюча тиша і закриті наглухо віконниці.

Обвал міжнародного туризму, викликаний відсутністю міжконтинентальних перельотів, а також вельми повільним відновленням пересувань по Європі, мабуть, більшою мірою позначився на готельному бізнесі. Щоб у цьому переконатися, досить пройтися по центру міста – кількість готелів, які так і не вийшли з локдауну, досягла загрозливих показників. До них, наприклад, належить легендарний «Хасслер», в якому свого часу зупинялася Одрі Хепберн.

«90 відсотків римських готелів не відновили діяльність через відсутність клієнтів, що призвело до колосальних втрат у 100 мільйонів євро на місяць. Я щиро боюся, що левова кількість розташованих в центрі структур вирішать повернутися на ринок лише навесні 2021 року. Рівень інтернаціоналізації в Римі становить 70 відсотків, але сьогодні американці, росіяни і китайці, що символізують туризм в столиці, практично зникли. Відкривати готель заради 3-4 гостей абсолютно нерентабельно, беручи до уваги, що держдотації рано чи пізно себе вичерпають»

Ситуацію пояснив президент Асоціації римських готельєрів Джузеппе Рошіолі, за попередніми розрахунками якого, повернення до допандемійного рівня буде можливе лише через кілька років. А на даному етапі розрахунок лише на сусідів, таких як французи, австрійці, швейцарці та німці, які теж поки особливо не рвуться на Апенніни.

Італійський туристична сфера – лише верхівка айсберга, від якої безпосередньо залежить добробут практично всієї національної економіки. За даними асоціації Unioncamere, в туризмі працюють 612 тисяч підприємств, в яких зайняті 2,7 млн ​​співробітників. Через економічну кризу і краху туризму під загрозою закриття опинилися ресторани, тратторії, піцерії, бари, джелатерії. Далі за ланцюговою реакцією ситуація автоматично вдарить по агропромисловому сектору, що вже зіткнувся з різким скороченням продовольчих закупівель.

Вихід з недвозначної ситуації, як видається експертам, всього один. Розпещені увагою туристів італійці повинні переглянути своє споживацьке ставлення до гостей, щоб знову завоювати їх серця. Необхідно внести корективи як в розцінки, які в останні роки занадто зашкалювали, так і поліпшити сервіс, адже він у великих містах Італії, на жаль, залишає бажати кращого. Так, влада Венеції, яка нещодавно обурювався з приводу надмірної кількості мандрівників, зробила правильний висновок, вирішивши відкласти на невизначений термін введення особливої ​​оплати на в’їзд, яка повинна була стартувати з 1 липня. Вгамуйте апетити, панове!

Коментарі