Світ вже декілька місяців знаходиться на карантині, вулиці та площі лякають незвичною пустотою, здається сама планета одягла медичну маску і сховалася у непроникний кокон. Саме такою видається ситуація багатьом людям. Що вже говорити про тих, хто потрапив у міцні тенета COVID-19 та вимушений щоденно боротися за життя!

Наш режим – наїлися та лежим? Терміново змінюємо пріоритети!

Тривала ізоляція під час лікування або карантину здатна викликати різні психічні розлади, зокрема, привести до зростання випадків депресії, повідомила психолог і психотерапевт з італійського міста Анкона Сара Реджінелла.

«Посттравматичний розлад підстерігає людей, що знаходяться в медичній ізоляції, наприклад, якщо вони заразилися вірусом», – наголошує італійський експерт.

За її словами, сьогодні через пневмонії, викликані коронавірусною інфекцією, на самоті проходять лікування тисячі людей. Фізично вони можуть одужати, але психологічно – велика вірогідність того, що ці пацієнти постраждають, зазначила лікар. «Тривала ізоляція, з якою пов’язано захворювання – нетривіальне явище. До такого заздалегідь не підготовлений ніхто з нас», – заявила Реджінелла.

У подібних випадках психологи рекомендують діяти. Особливо, якщо справи зі здоров’ям йдуть на поправку, або людина взагалі не хвора, а просто знаходиться на превентивному карантині. Небажано вести богемне чи вегетативне існування: ліниве, реверсивне пересування від ліжка до кухні, треба, навпаки, скласти режим та постійно виконувати його пункти (навіть, якщо їх буде зовсім обмаль). Таке життя мобілізує і не дасть людині поринути у безодню депресії.

Коментарі