12 червня піці “Маргерита” виповнився 131 рік. Згідно аналізу Coldiretti, цьогорічний день народження неаполітанської піци видався нерадісним. Пандемія та тривалий карантин майже вдвічі зменшили її продажі, що спричинило наслідки навіть у першій фазі відкриття, поставивши під загрозу майбутнє 63 тисяч піцерій та близько 200 тис. співробітників.

Народилася найвідоміша з неаполітанських піц, створена з томату, сиру моцарелла та свіжого базиліку, у червні 1889 року. Тоді шеф-кухаря Раффаелє Еспозіто з піцерії “Бранді” викликали в Palazzo di Capodimonte, літню резиденцію королівської родини, приготувати для Королеви Маргерити його знамениту піцу.

З того часу, як повідомляє Coldiretti,
оборот піци “Маргерита” у світі перевищив 100 мільярдів євро. Це підтвердило її цінність Made in Italy. До того ж, вона стала символом успіху середземноморської дієти у світі настільки, що 2017 року ЮНЕСКО проголосило мистецтво виробників піци нематеріальною спадщиною людства. Піца “Маргарита” – основа економічної системи, яку пандемія ввела у серйозні труднощі.

Лише в Італії у період до пандемії, за інформацією Coldiretti, було випечено близько 8 мільйонів піц, завдяки використанню 200 мільйонів кг борошна, 225 мільйонів кг моцарелли, 30 мільйонів літрів оливкової олії та 260 мільйонів кг томатного соусу. Таким чином, примусове закриття закладів мало руйнівний вплив не лише на бізнес та зайнятість, але й на всю агропродовольчу систему, як важливий ринок постачання продуктів. Під час карантину італійці не хотіли відмовлятися від “Маргерити”: у супермаркетах її продажі збільшилися вдвічі.

З першими післякарантинними відкриттями, чимало любителів піци спершу вдавалися до замовлень з доставкою додому, а потім – до сервісу на винос. Наразі перезапуск піцерій відбувається складно не в останню чергу з причини повної відсутності іноземних туристів – найбільших споживачів піци. Основними споживачами, – підсумовує Coldiretti, – є американці із щорічним споживанням 13 кг піци на особу, тоді як італійці лідирують у Європі з 7,6 кг у рік, іспанці – 4,3 кг, французи та німці – 4.2 кг, британці – 4 кг, бельгійці – 3,8 кг, португальці – 3,6 кг, а закривають рейтинг австрійці з 3,3 кг піци на душу населення на рік.

Коментарі