Італія – країна вельми загадкова та несподівана. Є у ній місця, вщерть наповнені туристами та веселим гамором місцевих мешканців, а зустрічаються й такі, про які забобонні італійці уникають навіть згадувати. Взяти хоча б надзвичайно мальовничий подвійний острів Гайола, розташований у Неаполітанській затоці – віддавна він вважається місциною, що категорично не терпить довготривалої чужої присутності.

Isola della Gaiola: хто наступний?

Місцеві жителі свято вірять, що цей острів області Кампанія настільки ж прекрасний, наскільки небезпечний. Його історію з 1920 року супроводжує невпинна низка загадкових смертей, неочікуваних самогубств та фатальних розорень.

Між тим Гайола невимовно чарівний – він складається з двох невеличких острівців, об’єднаних тендітним кам’яним містком. Isola della Gaiola стоїть поблизу берегової лінії у кришталево-прозорій, лазуровій лагуні, тому доплисти до нього не складе жодних труднощів. Але чомусь, окрім, легковажних туристів, ніхто не поспішає це зробити, а тим більше заявити свої права на ці землі.

Про Гайолу ходять похмурі легенди: мовляв колись, після того як острів встиг побувати місцем усамітнення громадян, що бажали помолитися, на ньому оселився невідомий. Чоловік вирощував примітивні рослини та харчувався їжею, яку йому жертвували рибалки та моряки пропливаючих поблизу судів. Після того як самітник покинув Гайолу, почалися дивні події. Одного разу острів купив дуже багатий пан та побудував на ньому ошатну, білосніжну віллу. Але прожив він у ній недовго, бо раптово помер від незрозумілої недуги. Той самий сценарій чекав і на подальших хазяїв цієї землі.

У місцевих горах, мабуть, досі лунає гучний регіт німця Отто Грунбака – наступного власника вишуканого палацу. Атеїст та скептик, звичайно, не повірив у «дурні казки» та оселився на острові – незадовго його холодне тіло вивозили звідти на човні.

Більше того, навіть люди, які не проживали тут, а лише мали необережність придбати містичні землі, жорстоко поплатилися за це. До прикладу, у Джанні Аньєллі – колишнього власника концерну «Фіат», який жодного разу не побував на віллі, після купівлі Гайоли син покінчив життя самогубством, а племінник помер від рідкісної форми раку. Збіг? Враховуючи попередню історію острову – навряд чи.

З тих пір Isola della Gaiola завжди самотній – тільки зграйки гостей Неаполітанської затоки проявляють до нього настирливу цікавість. Але попри все, який же він прекрасний – містичний, чарівний та незбагненний острів Гайола!  

Коментарі